Bollebygds Kommun
Kristina Knutsson, rektor
Telefon: 0734-64 72 08
E-post: kristina.knutsson@bollebygd.se

Borås Stad
Annika Redhage, systemadministratör
Telefon: 033-35 77 73
E-post: annika.redhage@boras.se

Herrljunga Kommun
Marie Ljunghög, administratör
Telefon: 0513- 173 00
E-post: marie.ljunghog@herrljunga.se

Marks kommun
Rose-Marie Carlsson, administrativ handläggare
Telefon: 0320-21 74 09
E-post: rose-marie.carlsson@mark.se

Svenljunga kommun
Yvonne Claesson, assistent
Telefon: 0325-183 61
E-post: yvonne.claesson@svenljunga.se

Tranemo kommun
Sofie Öberg, ekonom
Telefon: 0325-57 60 53
E-post: sofie.oberg@tranemo.se

Ulricehamns kommun
Karin Torsborn, samordnare
Telefon: 0321-59 54 43
E-post: karin.torsborn@ulricehamn.se

Vårgårda kommun
May-Britt Larsson, vikarierande administratör
Telefon: 0322-60 050 02
E-post: may-britt.larsson@vargarda.se

Kontakt | Sjuhärads Elevdatabas

sjuharadselevdatabas@boras.se
Systemansvar ekonomifrågor: Annika Redhage telefon 033-35 77 73
Systemansvar tekniska frågor: Jörgen Erlandsson telefon 033-35 77 46

Gymnasie- och vuxenutbildningsförvaltningen i Borås Stad ansvarar för drift och administration av databasen som implementerades i maj 2017.